info@sildymopaslaugos.lt +370 678 45487 Kaunas

Kambario temperatūros reguliavimas. Kokie yra būdai?

temperatūros reguliavimasTemperatūros reguliavimas – pagrindinė šildymo sistemos funkcija. Įrenginėjant pastato šildymo sistemą labai svarbu numatyti tinkamas priemones patalpų temperatūrai reguliuoti. Galimi šie būdai:

  1. Vietiniu reguliavimu.
  2. Grupiniu reguliavimu.
  3. Centriniu reguliavimu.

Kiekvienas reguliavimo būdas turi savų privalumų ir savų trūkumų. Trumpai apie kiekvieną iš jų:

Vietinis reguliavimas – labai patogus ir lengvai suprantamas vartotojui, gali tiksliai atitikti poreikius. Tačiau sąlyginai brangus įrengti. Tam tikromis sąlygomis gali reikalauti papildomo vartotojo įsikišimo į centrinį reguliavimą. Pakeitus vieno ar keleto šilumos vartojimo įrenginių režimą, pasikeičia viso šilumos mazgo darbas. Taip pat vietinis reguliavimas gali apriboti šilumos taupymo galimybes. Ne visada gali užtikrinti automatinį temperatūros sumažinimą nakčiai ar išvykus iš namų, bei automatiškai padidinti patalpų temperatūrą pagal poreikį. Vietinio reguliavimo pavyzdys – termo ventiliai su termo galvomis įrengti ant kiekvieno šilumos vartojimo įrenginio (konvektoriaus, radiatoriaus ar grindinio šildymo kontūro).

Grupinis reguliavimas gali sumažinti įrengimo kainą, kada dalis šilumos vartojimo įrenginių sugrupuojami. Toks reguliavimo būdas ne visada gali atitikti vartotojo poreikius ar vartotojui būti aiškiai suprantamas. Grupinio reguliavimo pavyzdys – kai patalpų temperatūros reguliavimas įrengiamas kolektoriuose ar pan.

Centrinis reguliavimo būdas gali būti pats pigiausias įrengiant šildymo sistemą. Taip pat šis reguliavimo būdas, su papildoma įranga (trieigio pamaišymo vožtuvo pavara ir patalpos temperatūros valdikliu) gali leisti taupyti šilumą. Galima centralizuotai sumažinti patalpų temperatūrą nustatytomis valandomis, pavyzdžiui kada nieko nėra namuose. Įdiegus tik centrinį reguliavimo būdą gali būti sudėtingiau užtikrinti individualius vartotojų poreikius.

Visada galima rinktis tarpinį variantą, tarkime kombinaciją centrinio reguliavimo ir vietinio reguliavimo. Taigi labai svarbu prieš įrengiant pastato šildymo sistemą gerai apgalvoti ir įvertinti poreikius. Tai leis pasirinkti ekonomiškai tinkamiausią reguliavimo būdą, kuris užtikrins kad būtų pasiektas tinkamiausias temperatūros reguliavimas.