info@sildymopaslaugos.lt +370 678 45487 Kaunas

Šilumos siurbliai, nuo ko pradėti?

Panasonic šilumos siurbliai oras vanduo

silumos siurblys

Jei iki šiol kūrenate kieto kuro katilą ir dairotės alternatyvos, šilumos siurbliai oras vanduo yra tai ko Jūs ieškojote.

Nusprendus įsirengti šilumos siurblį oras vanduo siūlome atkreipti dėmesį į šiuos svarbiausius klausimus:

Šilumos siurblio galingumas

Pradėti reikėtų nuo šilumos įrenginio galios parinkimo. Per mažas įrenginys nesugebės aprūpinti Jūsų patalpų reikiamu šilumos kiekiu esant žemoms lauko oro temperatūroms. Tuo tarpu per didelis įrenginys bus brangesnis. Taip pat visi šilumos įrenginiai turi ribotą minimalią galią. Tai yra riba iki kokio galingumo įrenginys gali sumažinti galią. Šilumos siurbliams oras vanduo tai būtų apie 30% nuo nominalios galios. Turint per didelę galią, toks šilumos siurblys dažniau išsijunginės ir įsijunginės. Pats brangiausias šilumos siurblio elementas yra kompresorius. Jis turi ribotą įsijungimų / išsijungimų resursą. Taigi dažnai besijunginėjantis (per galingas) šilumos siurblys tiesiog gali tarnauti trumpiau.

Panasonic gamintojas specializuotiems montuotojams suteikia galimybę pasinaudoti šilumos siurblio parinkimo programa. Ši programa įvertina pastato šilumos nuostolius, karšto vandens poreikius, recirkuliacijos nuostolius, alternatyvius šilumos šaltinius, maksimalias galimas daugiametes lauko oro temperatūras ir t. t. ir parenka konkretų šilumos siurblio oras vanduo modelį Jūsų pastatui.

Daugiau apie Panasonic šilumos siurblio oras vanduo galios parinkimą taip pat galite rasti mūsų puslapyje…

Elektros įvado šilumos siurbliui galia

Šilumos siurbliai gali būti jungiami prie vienos fazės arba prie trijų fazių elektros įvado, priklauso nuo įrenginio galingumo. Jungiant šilumos įrenginį prie vienos fazės įvado reikia įvertinti ženkliai didėjantį įvado galios poreikį. Dažnai būtina didinti elektros įvado galią. Tuo galima pasirūpinti iš anksto.

Nežiūrint to, kad šilumos siurblys yra vienfazis, įvertinkite, kad Jums reikės dviejų fazių atvestų prie vidinio šilumos siurblio bloko.

Šilumos siurbliai ir radiatorinis ar grindinis šildymas?

Jei naujai įrenginėjate patalpas, šilumos siurbliui vienareikšmiškai yra geriau šildomos grindys. Šildomoms grindims darbinė temperatūra yra apie 30 °C. Tuo tarpu radiatoriniam šildymui tiekiama temperatūra būtų apie 45 °C. Taigi šilumos siurbliui, grubiai vertinant, reikėtų ruošti 15 °C aukštesnės temperatūros tiekiamą šildymo sistemos vandenį. Kuo aukštesnė šilumos siurblio ruošiamo vandens temperatūra, tuo mažesnis COP („coefficient of performance”, naudingumo koeficientas). Reiškia tam pačiam šilumos kiekiui pagaminti bus sunaudota daugiau elektros energijos.

Būtų neteisinga teigti, kad šildymo sistemai su radiatoriais šilumos siurbliai oras vanduo netinka. Tiesiog bus kiek didesnės elektros sąnaudos tam pačiam plotui šildyti.

Taip pat tai būtina įvertinti montuojant hidraulinę šilumos siurblio dalį, kadangi esant tam tikroms sąlygoms, radiatoriai gali skleisti nepageidautinus garsus.

Šilumos siurblio išorinio bloko vietos parinkimas

Labai svarbus, pačioje pradžioje sprendžiamas, klausimas yra išorinio modulio vietos parinkimas. Nerekomenduojama jo montuoti ant sienos. Taip pat būtina atsižvelgti į galiojančias higienos normas, tai yra į triukšmo lygį. Nerekomenduojama įrenginėti prie miegamojo. Taip pat būtina atsižvelgti į kaimynų poreikius. Pirmaujantys gamintojai, tokie kaip Panasonic, turi parengę skaičiuotes triukšmo lygiui nustatyti. Būtina jomis pasinaudoti, prieš parenkant įrenginio montavimo vietą.

Šilumos siurbliai apšerkšnija

Esant tam tikrai lauko oro temperatūrai ir drėgmei, išorinis šilumos siurblio blokas apšerkšnija. Automatika fiksuoja apšerkšnijimo lygį ir esant poreikiui inicijuoja atitirpinimo funkciją. Atitirpinimo metu susidaro nemaži kiekiai vandens. Šį vandenį būtina drenuoti. Mūsų oro sąlygomis, kada lauko oro temperatūra dažnai būna neigiama, yra problematiška nuvesti šį vandenį į lietaus kanalizaciją. Todėl tikslingiau naudoti specialiai paruoštą dangą po šilumos siurblio išoriniu moduliu.

Taip pat yra reikalavimai šildymo sistemos hidraulinei schemai, kuri turi užtikrinti pakankamą šilumos kiekį išorinio šilumos siurblio bloko atitirpinimui. Jei hidraulinė schema bus netinkamai įrengta, galimi netikėti šilumos siurblio sustojimai, šildymo nutraukimai.

Šilumos siurblių pardavėjai ir garantijos

Atkreipkite dėmesį iš ko perkate įrenginį. Lietuvoje šilumos siurbliams Panaconic suteikiama tik komercinė garantija. Gamintojo garantija nesuteikiama. Tai reiškia, kad visus su garantija susijusius klausimus sprendžia pardavėjas. Taigi nuo pardavėjo labai priklausys kaip bendrausite sugedus įrenginiui.

Kaip ir dujiniams katilams, šilumos siurbliams oras vanduo garantiją suteikia specializuotos, paleidimą atlikusios, įmonės. Netaupykite ir nebandykite laimės paleidinėdami šilumos siurblį patys ar šį darbą patikėdami eiliniam montuotojui. Tokiu atveju garantija negalios. Šilumos siurbliai oras vanduo yra sudėtingi įrengimai su daugybe modulių, daviklių ir automatikos, kurių remontas yra tikrai nepigus. Patikėkite montavimą ir paleidimą tik oficialioms serviso įmonėms.

Taip pat šilumos siurbliuose yra fluorintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų, su kuriomis dirbti gali tik atestuoti asmenys. Šilumos siurbliams, nuo tam tikro fluorintų dujų kiekio, pagal galiojančius teisės aktus, būtina vykdyti kasmetinę techninę priežiūrą. Šį darbą taip pat gali vykdyti tik atestuoti asmenys.

Esame oficiali Panasonic šilumos siurblių serviso įmonė. Suteikiame komercinę garantiją mūsų paleistiems Panasonic oras vanduo šilumos siurbliams. Turime visus reikalingus atestatus bei įrangą šiai veiklai vykdyti.

Daugiau apie mūsų atliekamus darbus skaitykite čia…