info@sildymopaslaugos.lt +370 678 45487 Kaunas

Duinio katilo pajungimas, darbų kaina

Bosch dujinis katilasKatilo pajungimas nėra greitas ir paprastas darbas

Dujinio katilo pajungimas susideda iš šių pagrindinių etapų:

  1. Dujų iki sklypo ribos atvedimas
  2. Dujų įvado iki katilinės atvedimas
  3. Dūmtraukio įrengimas
  4. Katilinės ventiliacijos įrengimas
  5. Katilo pajungimas
  6. Pažymų pateikimas
  7. Dujų skaitiklio montavimas ir dujų paleidimas
  8. Katilo paleidimas / derinimas

Taigi iš pirmo žvilgsnio paprastas darbas yra pakankamai sudėtingas ir ilgas procesas. Į tai reikėtų atkreipti dėmesį ruošiantis įsirengti dujinį šildymą, geriausiai tai pradėti dar pavasarį ar vasaros pradžioje. Trumpai apžvelgsime visus etapus.

Dujų iki sklypo ribos atvedimas

Tai atlieka dujų tiekimo kompanija. Trukmė ir kaina priklauso nuo vietovės, dujų infrastruktūros išvystymo ir pan. Gali užtrukti metus ir ilgiau.

Dujų įvado iki katilinės atvedimas

Dujų inžinerinius tinklus gali tiesti tik atestuotos bendrovės. Kaina ir trukmė priklauso nuo atstumo.

Dūmtraukio įrengimas

Dujiniam katilui yra būtinas dūmtraukis. Dūmtraukiai gali būti horizontalūs per sieną arba vertikalūs kamino šachtoje (pristatomi). Medžiagų kaina svyruoja nuo 150 € iki 350 €. Pigiausias yra horizontalus dūmtraukis per sieną. Tačiau šiam dūmtraukiui yra tam tikri apribojimai, todėl ne visur galima jį įrengti. Montavimo darbų kaina svyruoja nuo 50 € iki 150 €.  Montavimo trukmė apie pusė darbo dienos. Dūmtraukius gali įrengti tik atestuotas personalas.

Katilinės ventiliacijos įrengimas

Dujinei katilinei yra būtina ventiliacija. Reikalinga vertikali šachta su pakankama trauka arba priverstinis ištraukimo ventiliatorius per sieną.

Katilo pajungimas

Pagaliau priėjome pagrindinį etapą, katilo pajungimas. Katilo pajungimo kaina priklauso nuo karšto vandens ruošimo būdo. Katilo su momentiniu karšto vandens ruošimu pajungimas kainuoja apie 150 €. Katilo su tūriniu karšto vandens pašildytuvu pajungimo kaina yra apie 250 €. Dujinio katilo pajungimas užtrunka nuo vienos iki dviejų darbo dienų. Medžiagų kaina gali būti nuo 50 € iki 300 €.

Pažymų pateikimas

Dujų įvadą montavusiai kompanijai reikia pateikti dūmtraukių ir vėdinimo sistemos patikros aktą, dūmtraukio įdėklo, dūmtraukio-ortakio įrengimo aktą, katilą sumontavusios bendrovės montavimo atitikties deklaraciją, dūmtraukio ir katilo sertifikatus. Dūmtraukio ir ventiliacijos patikros bei montavimo aktus pateikia atestuotas personalas montavęs dūmtraukius. Kaina apie 50 €. Katilo montavimo aktą pateikia katilą sumontavusi firma. Sertifikatus pateikia įrangos pardavėjas.

Dujų skaitiklio montavimas ir dujų paleidimas

Šiuos darbus atlieka dujų tiekėjas gavęs visus reikiamus dokumentus ir Valstybinės energetikos inspekcijos tinkamumo eksploatuoti pažymą.

Katilo paleidimas / derinimas

Katilo paleidimą gali atlikti tik gamintojo akredituoti atstovai. Paleidėjas patikrina ar tinkamai sumontuotas katilas, atlieka derinimą ir suteikia gaminiui gamintojo garantijas. Kaina svyruoja priklausomai nuo katilo gamintojo nuo 60 €. Darbai trunka apie valandą.