info@sildymopaslaugos.lt +370 678 45487 Kaunas

Granulinis degiklis. Ką dažnai nutyli pardavėjai?

Granuliniai degikliai buičiai

Granuliniai degikliai buvo sukurti siekiant automatizuoti kieto kuro dozavimą buityje. Vieni jų yra skirti medžio granulėms deginti, kiti gali deginti sijotą akmens anglį, 5-25 mm dydžio. Daugelis akmens anglies degiklių gali taip pat deginti akmens anglies dulkes, jos yra gerokai pigesnės nei pati akmens anglis. Tačiau prekyboje praktiškai rasti sunku. Taip pat yra akmens anglies degikliai skirti deginti sijotą akmens anglį bei medžio granules.

Granulinis degiklis, priklausomai nuo kuro dozavimo būdo, gali būti viršutinio kuro (šoninio) padavimo ir apatinio kuro padavimo. Viršutinio padavimo degikliuose kuras į pakurą tiekiamas beriant jį iš viršaus arba beriant ir stumiant horizontaliai su papildomu sraigtu. Tuo tarpu apatinio padavimo degiklyje kuras yra stumiamas iš apačios.

Pagrindinis skirtumas yra degimo pradžioje ir pabaigoje. Viršutinio kuro padavimo granuliniame degiklyje kuras paprastai yra įkuriamas uždegimo elementu automatiškai. Apatinio kuro padavimo granuliniame degiklyje užkūrimas galimas automatiškai arba rankiniu būdu.

Degimo pabaigoje, katilo temperatūrai pasiekus užduotą reikšmę, degiklis iš darbinio režimo pereina į budėjimo režimą. Viršutinio padavimo degikliai paprastai atlieka automatinę pilno gesinimo funkciją. Degiklis pinai sudegina pakuroje esantį kurą ir užsigesina. Tuo tarpu apatinio padavimo degikliuose, kuras lieka rusenti. Papildomai degimo palaikymo funkcija neleidžia kurui užgesti neribotą laiko tarpą.

Trumpai apie granulinių degiklių privalumus ir trūkumus:

Viršutinio kuro padavimo granuliniai degikliai:

PRIEŠ

  • Visiškai nenaudoja kuro budėjimo režime
  • Yra saugūs, maža rizika liepsnai patekti į kuro bunkerį
  • Didelės elektros sąnaudos įkūrimo metu
  • Didesnė galimybė mechaniškai sustoti / įstrigti

Apatinio kuro padavimo granuliniai degikliai:

PRIEŠ

  • Mažesnė galimybė mechaniškai sustoti / įstrigti
  • Galima išvengti elektros sąnaudų įkuriant
  • Reikia papildomų saugos priemonių liepsnos plitimui sustabdyti
  • Naudoja kurą budėjimo režime

Taigi ką nutyli granulinių degiklių, katilų, pardavėjai? Viršutinio kuro padavimo degikliuose, norint išvengti didelių elektros sąnaudų,  daugeliu atvejų B Ū T I N A akumuliacinė talpa. Akumuliacinė talpa leidžia ženkliai prailginti gesinimų / įkūrimų ciklų trukmę ir sumažinti elektros sąnaudas. Tačiau tai taip pat ženkliai, beveik du kartus, padidina granulinio degiklio įrengimo sąmatą.